تاریخ خبر : 1401/05/12 , زمان درج خبر :٢١:١٤

مشكل اعتباري و بودجه‌اي براي اجراي طرح پزشك خانواده وجود ندارد

رئيس امور سلامت و رفاه اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: هيچ مشكل اعتباري و بودجه‌اي براي اجراي طرح پزشك خانواده وجود ندارد و حداقل ۱۲ هزار ميليارد تومان بودجه براي اين طرح در نظر گرفته شده است.

به گزارش اخبارنوین به نقل از مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، «رضا عوض‌پور»، اين خبر را در نهمين نشست «كارگروه كاهش فقر: توانمندسازي اجتماع‌محور ۲۰۲۰ محله كم‌برخوردار» كه پيش از ظهر امروز چهار‌شنبه دوازدهم مردادماه در سالن ياران بهشتي سازمان برنامه و بودجه كشور برگزار شد، اعلام كرد.

در اين نشست، «علي آقامحمدي»، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و قائم‌مقام وزير كشور در طرح محروميت‌زدايي از ۲۰۲۰ محله كم‌برخوردار كشور، نيز گفت: طبق تأكيد مقام معظم رهبري، همه ايرانيان بايد بيمه پايه تأمين اجتماعي را داشته باشند و هيچ ايراني بدون بيمه نخواهيم داشت.

آقامحمدي سپس از انعقاد تفاهم‌نامه از سوي ستاد توانمندسازي محلات كشور با اداره كل اتباع خارجي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي براي ساماندهي اتباع خارجي ساكن در محلات كم‌برخودار كشور خبر داد و گفت: به‌كارگيري اتباع خارجي بر اساس اسناد آمايش سرزمين خواهد بود تا از تراكم نيروي كار خارجي در مناطق توسعه‌يافته كاسته شود و با هدايت اتباع خارجي به مناطق نيازمند نيروي كار، فرصت‌هاي شغلي موجود براي كارگران ايراني از دست نرود.

قائم‌مقام وزير كشور در طرح محروميت‌زدايي از ۲۰۲۰ محله كم‌برخوردار كشور سپس گفت: در نشست ديروز با حضور معاون اول رئيس جمهور، مقرر شد در هر استان، يك محله را با اعلام آمادگي مردم و ظرفيتي كه خود مردم اعلام خواهند كرد، به صورت اصولي و علمي و با مشاركت مردمي، بازآفريني كنيم.

اين گزارش مي‌افزايد: در نهمين نشست كارگروه كاهش فقر: توانمندسازي اجتماع‌محور ۲۰۲۰ محله كم‌برخوردار، «مجيد دهقاني‌زاده»، رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان يزد، گزارشي از عملكرد اين استان در حوزه كاهش فقر و توانمندسازي محلات كم‌برخوردار» به صورت ويدئو كنفرانس ارائه داد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان يزد همچنين از تخريب بخشي از زيرساخت‌هاي اين استان در سيل اخير خبر داد و گفت: سيلاب هفته گذشته، موجب وارد شدن آسيب به تعدادي از بناهاي تاريخي بسيار استثنايي استان شد كه ضرورت مرمت و بازسازي آنها به‌شدت احساس مي‌شود.

دهقاني‌زاده در اين گزارش گفت: مجموع آورده استان يزد در فرايند بازآفريني شهري طي سال‌هاي ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰، مبلغ ۸۱۳ ميليارد تومان بوده است و ۳۲ طرح و پروژه براي توسعه و تحول اجتماع محور محلات كم‌برخوردار در استان تعريف شده است.

همچنين نماينده موسسه دانش‌بنيان ميزان‌گستران شريف، گزارشي از ساماندهي افراد جوياي كار در ۲۰۲۰ محله كم‌برخوردار با تأكيد بر معرفي آزمون استخدامي بخش خصوصي ارائه داد.

سپس نمايندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، گزارشي از اقدامات اين وزارتخانه در محلات طرح ۲۰۲۰ با تأكيد بر معرفي طرح سلامت رواني و اجتماعي (سراج) و الگوي خدمات يكپارچه و جامع سلامت رواني و مراقبت اجتماعي ايران (سامان) ارائه دادند.

حاضران در نشست نيز به بيان ديدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

 

 

 

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج