رییس کل سازمان نظام پرستاری اعلام کرد؛
فعالیت ۱۷۰هزار پرستار در کشور/کوتاهی برخی مدیران در اجرای قوانین پرستاری
رییس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به فعالیت حدود ۱۷۰هزار پرستار در مراکز درمانی دولتی و خصوصی، از آنچه که «اجرای بد برخی قوانین در حوزه پرستاری» خواند، گلایه کرد و گفت: باید به مسائل پرستاران رسیدگی شود؛ اینکه نظام برای رفع مشکلات هزینه کند اما عدم فعالیت یک مدیر باعث نارضایتی شود، درست نیست.
 ١١:٥٤ - 1401/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خبرداد؛
تغییر محتوای کتاب‌های درسی از سال ۱۴۰۳/ مطالعه برای کاهش وزن کتاب‌ها
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش روند تغییرات کتب درسی در سال‌های آتی را تشریح کرد و گفت: در کنار برنامه اصلاح محتوای برخی کتب درسی در سال آینده، طرح کلان دیگری را دنبال می‌کنیم که بازنگری اساسی در کتاب‌های درسی در تمام دوره‌ها و شاخه‌های تحصیلی را مدنظر دارد و طرح سنگین‌تری است و پیش‌بینی ما این است که نتیجه‌اش از سال ۱۴۰۳ به مدارس خواهد رسید.
 ١١:٤٦ - 1401/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
وقوع ۲۷ حریق جنگلی در شمال کشور از ابتدای آذر
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور با اشاره به وقوع ۲۷ فقره حریق در جنگل‌های شمال کشور از ابتدای آذرماه گفت: بیشترین میزان آتش‌سوزی در استان مازندران رخ داده است.
 ١١:٤٥ - 1401/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
دلایل بهزیستی برای واگذاری مراکز ماده ۱۶
معجزه بهزیستی با «نان» و «پنیر» برای نگهداری معتادان
در حالی واگذاری تولی‌گری مراکز ماده ۱۶ و نگهداری از معتادان متجاهر توسط بهزیستی مطرح شده که استاندارد نبودن غربالگری اعتیاد از یک سو و ناتوانی در تامین امنیت و هزینه‌های نگهداری معتادان در این مراکز از سوی دیگر، دلیل بهزیستی برای رضایت به این امر شده است؛ موضوعاتی که البته معاون سازمان بهزیستی معتقد است جزو وظایف سازمانی این ارگان نیست، اما با این وجود همچون سربازی تک‌نفره پای کار ایستاده است.
 ١٠:٥٤ - 1401/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
یک دانشگاه اسکاتلندی ارائه داد؛
صبحانه رایگان برای دانشجویان و کارمندان
یک دانشگاه اسکاتلندی برای کمک به وضعیت اقتصادی دانشجویان و کارکنان، صبحانه رایگان در اختیار آنها قرار می‌دهد.
 ٠٧:٤١ - 1401/09/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
۱۱ روز تنفس هوای آلوده طی آبان‌ در پایتخت
بر اساس اطلاعات ثبت شده در ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران، تعداد روزهای آلوده طی آبان‌ماه سال جاری ۱۱ روز بود که در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.
 ٠٧:٣٩ - 1401/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
جنجال‌های تاسیس سازمانی ویژه «مهاجران»
تأسیس «سازمان ملی اقامت»، نام طرحی است که مجلس آن را با لایحه «تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی» دولت ادغام کرد و اینگونه بود که « طرح ـ لایحه‌ای » با هدف ساماندهی اتباع خارجی روی میز نمایندگان مجلس قرار گرفت و کلیاتش تصویب شد. وجود ۵ تا ۵/۵ میلیون تبعه خارجی در کشور، ضرورت ساماندهی‌ آنها را به شدت نمایان کرده، اما کارشناسان ان‌قلت‌هایی به برخی بندها و مواد این طرح وارد کرده‌اند که امید می‌رود با توجه به «دو شوری بودن» آن، در نهایت قانونی جامع وضع شود.
 ٠٧:٢٢ - 1401/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو شورای عالی نظام پزشکی مطرح کرد
عضو شورای عالی نظام پزشکی مطرح کرد
عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به این که حوزه سلامت کشور نیاز به یک جراحی بزرگ و اساسی دارد؛ گفت: ماهانه بیش از ۸۰ میلیون خدمت از سوی جامعه پزشکی به مردم ارائه می شود و این در حالی است که ارائه دهندگان خدمات سلامت با مشکلات عدیده ای از جمله نبود تعرفه عادلانه و تورم و نوسانات ارزی مواجه هستند.
 ١١:٢٣ - 1401/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاومت میکروبی؛ تهدیدی برای جهان
آمار مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در کشور / پزشکان عمومی در صدر تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها
مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو با اشاره به راه‌های بروز مقاومت میکروبی و همچنین جزئیات طرح‌هایی که برای مقابله با این تهدید جهانی در کشورمان برنامه‌ریزی شده است، درباره وضعیت تجویز و مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در کشور توضیح داد.
 ٠٩:١٨ - 1401/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
توصیه‌ای به پشت کنکوری‌ها برای آزمون دیماه
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش، توصیه‌ای به دانش‌آموزان در حال تحصیل داشت و گفت: پیشنهاد ما این است که تمرکز دانش‌آموزان برای کنکور، بر آزمون تیرماه باشد و آزمون دی را آزمایشی شرکت کنند تا فرصت امتحانات نهایی را از دست ندهند.
 ٠٧:١٦ - 1401/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
نسخه ۹۰۰ ساله قرآن رونمایی شد
نسخه خطی قرآن کریم با قدمت ۹۰۰ سال و متعلق به دوران سلجوقی از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همزمان با روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار رونمایی شد.
 ١٢:٠٢ - 1401/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
نشانه‌گذاری درختان؛ توانمندسازی جنگل یا چراغ سبز به مافیای چوب؟
معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با تاکید بر اینکه اجرای طرح نشانه‌گذاری و برداشت چوب‌های شکسته و افتاده به نفع جنگل است، اظهار کرد: توقف برداشت چوب به معنای توقف مدیریت جنگل‌ها نیست بلکه برای افزایش توانایی جنگل‌ها باید با اجرای طرح‌های فنی محافظتی تلاش کنیم.
 ١٠:٥٩ - 1401/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابهامات وام جوانی جمعیت
«وام فرزندآوری» به «مادرِ بچه» تعلق می‌گیرد؟
درحالی بر اساس قانون «جوانی جمعیت»، به منظور حمایت از فرزندآوری و نیز تربیت فرزند صالح، وام فرزندآوری برای «متولدین سال ۱۴۰۰ به بعد» پرداخت می‌شود که در دستورالعمل ابلاغی ابهاماتی درباره پرداخت وام به مادران وجود دارد.
 ١٠:٣١ - 1401/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
چرا «امید» تنهاست؟
یک کارشناس اکولوژی و مدیریت حیات وحش ضمن اشاره به علت سفر انفرادی «امید» - تک درنای سیبری- گفت: در سال ۸۶ «آرزو» به دلیلی نامعلوم تلف شد و پس از آن نیز «امید» جفت‌گیری نکرد و تنها مسیر مهاجرت خود را طی می‌کند.
 ٠٨:٣٠ - 1401/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
ناگفته‌هایی از کودکان کار و خیابان/ آمار ۸۵ درصدی کودکان کار خارجی در ایران واقعی است؟
درحالی بیش از ۲۰ سال از اجرای نخستین طرح‌های ساماندهی کودکان کار و خیابان در کشور می‌گذرد که طی این مدت حدود ۹ طرح مختلف در این زمینه اجرا شده است؛ با نگاهی به کارنامه‌ و نتایج این برنامه‌ها در کنار پیش بینی وجود ۱۴ هزار کودک کار و خیابانی در کشور، چنین به نظر می‌رسد که طرح‌های اجرایی چندان هم موفق نبوده‌اند.
 ٠٦:٢١ - 1401/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>