دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩

پارسی |Englishتاریخ خبر : 1398/03/19 , زمان درج خبر :١٨:٣٤

در دیدار معاونان رییس جمهور؛ بر توسعه گردشگری حلال تاکید شد

 با همکاری سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  گردشگری حلال  رونق می یابد.

به گزارش اخبارنوین به نقل از روابط عمومی سازمان ملی استاندارد، نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه در دیدار خود با علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، با اشاره به قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد گفت: سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع صدور گواهی حلال در کشور است.

وی با بیان اینکه در سال اخیر برخی از شرکتهای گردشگری ، گواهی حلال برای رستورانها و هتل ها صادر کردند گفت: لازم است در بحث گردشگری همکاری بین دو سازمان بیش از پیش باشد.

پیروزبخت از تدوین استاندارد هتل ها و سفرخانه های سنتی ایران در کمیته ملی گردشگری سازمان بین المللی استاندارد خبر داد و گفت: استاندارد سازی صنعت بوم گردی در جهان که آغازگر آن ایران است می تواند استاندارد این صنعت را به نام جمهوری اسلامی ایران به ثبت برساند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه گردشگری یک صنعت سودآور و مورد اقبال همه جوامع است تصریح کرد: ایجاد دفاتر استانداردسازی در سازمانها برای تبدیل آیین نامه های فنی به استانداردها موجب توسعه استاندارد در کشور خواهد شد.

وحید مرندی مقدم، معاون نظارت بر اجرای استاندارد در این نشست با اشاره به گردش مالی 2500 میلیارد دلاری صنعت حلال گفت: با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می توانیم بخشی از این تجارت جهانی را به خود اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه تنها کشوری هستیم که در حوزه گردشگری حلال بیشترین تطابق را با الزامات فقه اسلامی رعایت می کنیم تصریح کرد: استاندارد حلال در بخش صنایع غذایی آغاز به کار کرده و امیدواریم با همکاری بین دستگاهی در حوزه گردشگری نیز استاندارد حلال را اعمال کنیم.

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

 

کلیه حقوق نزد پایگاه خبری اخبار نوین محفوظ
می باشد.