پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩

پارسی |Englishتاریخ خبر : 1398/07/13 , زمان درج خبر :١٦:٠٠
نهمین نشست تخصصی مسئولان پایداری حوزه هنری مراکز استانی

قاسمی‌پور: پیشرفت و تحول در فعالیت‌های دفاتر پایداری مشهود است

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استانها گفت: باورپذیر بودن مراکز استانی در تولد و خلق آثار و اجرای برنامه‌های فرهنگی در حوزه ادبیات پایداری تقریبا محقق شده است.

صبح شنبه ۱۳ مهرماه نشست تخصصی مسئولان ادبیات پایداری مراکز استانی با سخنان محمد قاسمی‌پور مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استانها و مجلس حوزه هنری در کتابخانه مسجد ملااسماعیل یزد آغاز شد.

قاسمی‌پور در ابتدا با اشاره به مقام والای شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ارج نهادن جایگاه والای رزمندگان و ایثارگران گفت: خدا را شاکرم که در روز نخست این نشست با ایده و فکر همکاران گرامی در حوزه هنری یزد با حضور در مراز شهدا و آشنا شدن با یک رفیق آسمانی این دوره از نشست آغاز شد.

وی سپس به تشریح برنامه‌های دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استانها پرداخت و افزود: بنای دفتر بر این است که با ترسیم اهداف پیش رو در سال آینده و سال‌های آتی افق کاری خود را مشخص کند.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استانها ادامه داد: خوشبختانه روند فعالیت‌های دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استانها به‌گونه‌ای بوده که پیشرفت و تحول در آنها کاملا مشهود به نظر می‌رسد.

قاسمی‌پور اظهار داشت: باور پذیر بودن مراکز استانی در تولد و خلق آثار و اجرای برنامه‌های فرهنگی در حوزه ادبیات پایداری تقریبا محقق شده است. ما در برخی استانها، نهاد پیشرو بوده‌ایم و با بسیاری از نهادها و سازمان‌ها تعامل مناسبی داشته‌ایم و همین موضوع سبب شده تا نهادها برای اجرای برنامه در این زمینه با حوزه هنری همکاری مشترک داشته باشند.

وی مسیر فعالیت‌های مراکز استانی را مطلوب و مبارک خواند و گفت: شرایط استانها به سمتی حرکت کرده که می‌توانند به طور مستقل و کامل به ثبت، ضبط و تولید محتوا بر اساس زبان و رسوم و عقاید آن منطقه بپردازند و این خاطرات جمع‌آوری شود.

این کارشناس فرهنگی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: با توجه به سخانان مقام معظم رهبری و دغدغه ایشان در خصوص توجه به موضوعات دیده نشده در جنگ و یا کمتر پرداخته شده مانند سبک زندگی، خانواده و جوانان مناسب است تا استانها به این موارد اهتمام ویژه داشته باشند.

وی موضوع شهدای هسته‌ای، شهدای مدافع حرم و شهدای پایداری را نیز از سوژه‌های کمتر پرداخته شده عنوان و تأکید کرد: موضوعات مذکور و همچنین مفاد گام دوم انقلاب می‌تواند به عنوان پروژه و سرفصل‌های اصلی در ادامه فعالیت‌های پیش رو در نظر گرفته شود.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استانها در پایان به نقش محوری و مهم مساجد و تأثیرگذار بودن آنها در دوران جنگ اشاره کرد و گفت: در بسیاری از جریانات انقلاب و دفاع مقدس و موضوعات پیرامونی آن، برخی از مساجد استانها به عنوان پایگاه اصلی تجمعات انقلابی بوده که می‌تواند به عنوان یکی از پروژه‌های اصلی برای جمع آوری خاطرات در نظر گرفته شود.

در ادامه گزارش تدوینی فعالیت‌های مراکز استانی در حوزه تحقیق، تولیدات، آموزش، نقد و شب خاطره توسط اکرم صدیقی مسئول دفتر پایداری خراسانی شمالی ارائه شد. سپس هر یک از مسئولان دفاتر پیشنهادات، نظرات و فعالیت‌های انجام شده و در دست اجرای واحد خود را بیان کردند.

نهمین نشست تخصصی مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری ۱۲ تا ۱۵ مهرماه به میزبانی حوزه هنری یزد در حال برگزاری است.

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

 

کلیه حقوق نزد پایگاه خبری اخبار نوین محفوظ
می باشد.