دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩

پارسی |Englishتاریخ خبر : 1398/08/11 , زمان درج خبر :١٤:٣٩

دیواره های شهری شمال تهران گالری هنری شد

دیواره های شهری شمال تهران به مساحت بیش از 5 هزار متر مربع با اجرای طرح و نقش و رنگ ، گالری هنری شد.

به گزارش اخبارنوین به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه یک رضا عبدالملکی معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: دیواره های شهری شمال تهران در مجاورت بزرگراه ها، میادین، معابر اصلی، مراکز عمومی و فرهنگی با اجرای طرح های گرافیکی، از جمله اجرای قطعات سیاه مشق، خط نقاشی، بوم بنرها و... به صورت یک گالری هنری زیباسازی شد.

وی افزود: بزرگترین گالری هنری اجرا شده در دیواره بلوار رشیدالدین فضل ا...است که به طول 1 هزار و 500 متر مربع با استفاده از اشعار مولانا، حافظ و نصب بوم های بنری از مراکز تفریحی و گردشگری منطقه یک از جمله کاخ و بوستان نیاوران ، موزه سینما و... به صورت شبانه روزی طراحی و اجرا شد.

عبدالملکی تصریح کرد: دیواره بیمارستان شهدا به طول 200 متر مربع نیز با استفاده از مضامین شفاء و توکل به خدا و اشعار امید بخش نقاشی شده است.

معاون شهردار منطقه یک افزود : اجرای احادیث و آیات با مضامین نعمات الهی و رحمانیت خداوند بر دیواره های مسیر کوهنوردی درکه از دیگر اقدامات است.

وی اجرای این طرح ها را با همکاری گروه های دانشجویی دانست و گفت: اجرای نقاشی در مقابل ساختمان شهرداری منطقه یک به طول 24 متر مربع ، ضلع شمال میدان تجریش و دیواره سینما بهار به طول 200 متر مربع و دیواره بزرگراه شهید چمران نرسیده به بزرگراه یادگار امام (ره) به طول 175 متر مربع از دیگر اقدامات اجرا شده است.

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

 

کلیه حقوق نزد پایگاه خبری اخبار نوین محفوظ
می باشد.