سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨

پارسی |English  چاپ        ارسال به دوست

معاون نظارت بر اجرای استاندارد:

الزامات استاندارد برای حفظ جان و ایمنی مردم است

چندی پیش تعدادی از تولیدکنندگان تیرچه در استان تهران معترض بودند که سازمان ملی استاندارد ایران آنها را مجبور کرده تا از دستگاه های جوش نقطه ای به جای جوش ذوبی استفاده کنند.

به گزارش اخبارنوین،تولیدکنندگان تیرچه معتقدند که این الزام استاندارد مغایر با استانداردهای جهانی بوده و هزینه زیادی را بر آنان تحمیل می‌کند.

در همین راستا، وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد در برنامه پایش توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد.

مرندی مقدم با اشاره به زلزله خیز بودن استان تهران و قرار گرفتن بخش عمده ای از ساخت و سازها بر روی گسل ها تأکید کرد: تمامی الزامات استاندارد برای حفظ جان و ایمنی مردم است.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد با بیان اینکه تمامی استانداردها در کمیته‌هایی متشکل از اساتید، صاحب نظران و کارشناسان ذیربط تهیه و تدوین می‌شود افزود: سازمان ملی استاندارد ایران مجری استانداردهای تدوین شده است.

مرندی مقدم که در برنامه پایش توضیحات خود را ارائه می کرد با بیان اینکه استاندارد تیرچه برگرفته از استاندارد EN۱۰۰۸۰  اروپا و در سال ۱۳۹۲ تدوین شده است شده است اضافه کرد: سازمان ملی استاندارد ایران از زمان تدوین، دو سال به تولیدکنندگان تیرچه زمان داد تا خود را با الزامات و شرایط این استاندارد مطابقت دهند که این موضوع مورد تایید سازمان نظام مهندسی و دیگر نهادهای ذیربط قرار گرفت.

وی با اشاره به وجود ۸۲ واحد تیرچه در استان تهران اعلام کرد:  ۶۰ واحد تولیدی تیرچه خود را با الزامات استانداردهای مربوطه مطابقت داده و پروانه کاربرد علامت ا ستاندارد گرفتند اما ۲۲ واحد طبق آمار ثبت شده هنوز نتوانسته اند خود را با این شرایط تطبیق دهند.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد با بیان این که تیرچه یکی از مهمترین لوازم سازه ای است افزود: با توجه به سال رونق تولید و حمایت سازمان ملی استاندارد ایران از تولید کنندگان در حال تدوین بخشنامه ای هستیم تا در فرصت زمانی حدود ۶ تا ۸ ماهه تولیدکنندگان بتوانند خود را با استانداردها و شرایط آن مطابقت دهند البته در این مدت نیز تولیدات آنها تحت کنترل قرار خواهد گرفت تا ساختمان ها با رعایت اصول ایمنی و استاندارد بنا شوند.


١٦:٣٥ - 1398/01/26    /    شماره : ٣١٥٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

 

 

 

 

کلیه حقوق نزد پایگاه خبری اخبار نوین محفوظ
می باشد.