تاریخ خبر : 1398/07/16 , زمان درج خبر :١٦:٤٠
مصلحی:

۷۰ درصد کتاب‌های تقریظ دار مربوط به حوزه هنری است

مدیر کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری گفت: حدود ۷۰ درصد کتاب‌هایی که تقریظ دارند مربوط به حوزه هنری است و درصد بالایی از آن نیز مربوط به استان‌ها است.

به گزارش اخبارنوین به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مدیر کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری در نهمین نشست مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی که در یزد برگزار شد گفت: امروز دفاتر ادبیات پایداری در استان‌ها به لحاظ کمی و کیفی در جایگاه خوبی قرار دارند و باید با همت و تلاش بیشتر به کار خود ادامه دهند.

مجید مصلحی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد کتاب‌هایی که تقریظ دارند مربوط به حوزه هنری است و این نهاد در این عرصه پیشرو بوده افزود: درصد بالایی از این تقریظ‌ها نیز مربوط به مراکز استانی است که اتفاقی بسیار خوب و نشانگر فعالیت و تلاش استان‌ها در این عرصه است.

وی با اشاره به برگزاری شب خاطره «جنود حق» در حاشیه این نشست در یزد بیان کرد: برگزاری شب‌های خاطره در استان‌ها نسبت به سال‌های گذشته رشد و ارتقاء قابل ملاحظه‌ای در زمینه بهره‌گیری از سایر هنرها به‌ویژه هنرهای تصویری و کارهای ترکیبی داشته است. این حرکت مؤثر که به همت مسئولان ادبیات پایداری اتفاق می‌افتد، نویدبخش آینده‌ای روشن و امیدوارکننده در حوزه ادبیات پایداری و شب‌های خاطره در استان‌ها است.

مدیر کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری تصریح کرد: در شش‌ ماهه نخست سال‌ جاری ۸۵ شب خاطره در مراکز استانی برگزار شده که از کیفیت خوبی برخوردار بوده است.

مصلحی با بیان اینکه حوزه هنری به ادبیات پایداری، تاریخ شفاهی و شب خاطره توجه ویژه دارد، این موارد را مزیت‌های رقابتی برتر این نهاد دانست.

وی خاطرنشان کرد: دفاتر ادبیات پایداری باید مخزن تولید پیام برای سایر واحدها و رشته‌های هنری باشند و مسئولان دفاتر نیز نقش مؤثری در این زمینه دارند.

مدیر کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی مسئولان دفاتر پایداری بر گسترش و ارتقای آن تاکید کرد و افزود: دفاتر ادبیات پایداری می‌توانند موتور محرک و پیش‌‌برنده بخش‌های دیگر باشد.

وی در پایان از میزبانی حوزه هنری یزد و برگزاری این نشست در بافت سنتی و تاریخی این شهر جهانی قدردانی کرد.

در بخش دیگر این نشست، معاون فرهنگی اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری با بیان اینکه استان‌های همجوار با سوژه‌های مشترک می‌توانند شب‌‌های خاطره را به صورت منطقه‌ای برگزار کنند، بر هم‌افزایی، تبادل تجربه‌ها و تعامل هرچه بیشتر بین مسئولان ادبیات پایداری تأکید کرد.

داود ضامنی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی در استان‌ها افزود: اداره کل امور استان‌ها با اعزام اساتید و کارشناسان از کارگاه‌های آموزشی و تولیدمحور در مراکز حمایت می‌کند.

وی همچنین بر تولید آثار با کیفیت در حوزه ادبیات پایداری و ثبت برنامه‌ها در سامانه تاکید کرد.

در ادامه برخی از مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی نیز دیدگاه‌ها، نظرات، پیشنهادها و مشکلات واحد خود را مطرح کردند.

در این نشست معلمی معاون هنری حوزه هنری، قاسمی‌پور مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استان‌ها، فخرزاده مشاور مدیر کل امور استان‌ها در حوزه ادبیات پایداری و انقلاب اسلامی و کوچک‌زاده رئیس حوزه هنری یزد حضور داشتند.

نهمین نشست تخصصی مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری ۱۲ تا ۱۵ مهرماه به میزبانی حوزه هنری یزد برگزار شد.

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج