تاریخ خبر : 1398/09/10 , زمان درج خبر :١٧:١٠
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران :

با حضور مقتدر در مجامع بین المللی از کیان کشور حفاظت می کنیم

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: هرچند تحریم‌های ظالمانه بر پیکره اقتصاد کشور سایه افکنده است، اما با صبر و تحمل از آن عبور خواهیم کرد و  برای تداوم حضور در فضای رقابتی جهانی، ناگزیر از رعایت استانداردها هستیم.

به گزارش اخبارنوین به نقل از سامانه ملی استاندارد، نیره پیروزبخت، در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد استان تهران و تقدیر از واحدهای نمونه استان در هتل ارم افزود: جلسات متعدد شورای عالی استاندارد کشور به فواصل کم برگزار می‌شود که نشان‌دهنده اهمیت موضوع استاندارد و اهمیت دادن مسئولان به آن است.

وی خاطر نشان کرد: مباحث خودرو و تدوین سند راهبردی یکپارچگی غذا در شورای عالی استاندارد به نتیجه رسید.

پیروزبخت تاکید کرد: اگر بر حضور در سازمان بین المللی استاندارد، کدکس، موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی و غیره اصرار داریم، به دلیل حفظ کیان اقتصادی کشورمان و جلوگیری از نفوذ اقتصادی بیگانگان است.

وی، رشد و توسعه اقتصادی کشورهای اروپایی در اواخر دهه ۹۰ میلادی را یادآور شد و گفت: در آن سال‌ها این کشورها برای رهایی از مشکلات زیست محیطی و آب مورد استفاده، با طراحی استانداردهای جدید، تولید فولاد را در کشورشان محدود و تمایل به استفاده از تولیدات کشورمان داشتند.

پیروزبخت بر اهمیت استاندارد در همه بنگاه های اقتصادی تاکید کرد و افزود: در حالی که در  دهه های ۸۰ و ۹۰ بسیاری وزارتخانه ها و سازمان ها، کارشناسان غیرمرتبط با موضوعات را به جلسات استاندارد می فرستادند، امروز همان ها به استانداردها معترضند.

وی همچنین بر لزوم استفاده از بسته های حمایتی سازمان ملی استاندارد ایران برای تولید تاکید کرد که حاصل جلسات مختلف این سازمان با سازمان ها و بخش خصوصی است.

این مسوول، به پیشی گرفتن صادرات از واردات با وجود همه مشکلات و نارسایی ها اشاره و آن را حاصل صبر و تحمل در برابر تحریم ها و سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی برشمرد.

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج