تاریخ خبر : 1399/02/22 , زمان درج خبر :١٢:٠٢
جدیدی:

برای اجرای چرخه انتخابی کشتی نباید عجله کرد

قهرمان اسبق کشتی آزاد جهان گفت: باید ببینیم چرا در فدراسیون قبلی، فرآیند انتخابی تیم‌ملی رفته‌رفته تغییر کرد و در پایان هم جای خود را به اعمال سلیقه در انتخاب‌ها داد.

به گزارش اخبارنوین،عباس جدیدی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص چرخه انتخابی تیم‌‌های ملی کشتی اظهار داشت: نمی‌توانم موضوع چرخه انتخابی تیم‌ملی را رد یا قبول کنم. از نظر حقوقی این چرخه جای چکش‌کاری دارد، چرا که در این چرخه برخی موارد دیده نشده است و به نوعی می‌توانم بگویم در بخش‌هایی از این چرخه خلاء وجود دارد و برای ابلاغ آن کمی زود است و نباید عجله کرد.

 وی ادامه داد: این چرخه و فرآیند، حرکت تازه‌ای در کشتی به حساب نمی‌آید و به طور مثال در فدراسیون قبلی هم فرآیندی برای انتخاب ملی‌پوشان طراحی و به مرحله اجرا درآمد، اما رفته‌رفته کمرنگ شد و اواخر شاهد این بودیم که نادیده گرفته می‌شد. باید ببینیم چرا در دوره قبل فرآیند انتخابی تیم‌ملی رفته‌رفته تغییر کرد و در پایان هم جای خود را به اعمال سلیقه در انتخاب‌ها داد.

 چرخه انتخابی باید قابلیت اجرایی داشته باشد

 دارنده مدال نقره المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا در ادامه صحبت‌هایش گفت: هدف از فرآیند و چرخه انتخابی تیم‌ملی این است که حق کسی ضایع نشود و امید و انگیزه در بین کشتی‌گیران از بین نرود تا کسی که در انتخابی‌ها مقام اول را کسب می‌کند را کنار نگذارند. پس باید نکات مشترک بین این چرخه و فرآیند قبلی را کنار هم قرار داده و بسنجیم تا در نهایت یک چرخه ایده‌آل را به عنوان سند معرفی کنیم که اگر سایر کشور‌ها به آن نگاه کردند، یک سند محکم و قابل اعتنا را مشاهده کنند.

 جدیدی در خصوص جلسه‌ای که با رییس فدراسیون و اعضای انستیتو کشتی داشت، عنوان کرد: به نظر من چرخه انتخابی تیم‌ملی ایده خوبی است و در جلسه‌ای که در فدرسیون برگزار شد، از این تفکر استقبال کردم، اما معتقدم که این چرخه باید قابلیت اجرا داشته باشد. چرخه انتخابی تیم‌ملی کار خوبی است و احترام گذاشتن به جامعه است. حتی قانون ناقص هم از بی‌قانونی بهتر است و وجود شاخص و نمودار برای انتخاب ملی‌پوشان کار پسندیده‌ای است که باید به مرحله اجرا برسد، اما اگر بدون ضمانت اجرا باشد، می‌توانم بگویم فقط وقت خودمان را تلف می‌کنیم.

 نباید اختیارات کادرفنی محدود باشد

 وی تصریح کرد: نباید حوزه اختیارات کادرفنی محدود باشد، چرا که این موضوع باعث بی‌انگیزگی آنها می‌شود، چون این کادرفنی است که باید پاسخگوی بُرد و باخت‌های تیم‌ملی باشد. اُبُهت کادرفنی باید در اولویت باشد و حوزه اختیارات آنها نباید پائین باشد، اما این‌طور هم نباشد که سلیقه‌ای عمل کنند و مانند گذشته کشتی‌گیران را برای تلاش و رسیدن به دوبنده تیم‌ملی بی‌انگیزه کنند. بهترین حالت این است که هر دو محور در نظر گرفته شود و در عین حال که جایگاه کادرفنی حفظ شود، از اعمال سلیقه و بی‌انگیزه کردن کشتی‌گیران هم جلوگیری شود. در این زمینه بهتر است بین کادرفنی و کادر اجرایی چرخه انتخابی تیم‌ملی، تعامل ایجاد شود.

 دارنده مدال طلای مسابقات جهانی ۱۹۹۸ تهران افزود: انستیتوی فدراسیون کشتی زحمات زیادی کشیده است و مشخص است که ساعت‌ها کار تحقیقاتی و مطالعاتی داشته است، اما از قدیم گفته‌اند حتی در نامه‌ای که به بهترین شکل نگارش شده است هم چند غلط املایی پیدا می‌شود؛ پس باید با حوصله کار پیش برود و جا‌هایی که لازم هست را حتما چکش‌کاری کنند. در این خصوص هم بهتر است همه بیایند و کمک کنند و از نظرات کارشناسان هم استفاده شود تا این قانون به بهترین شکل ممکن طراحی و تدوین و به مرحله اجرا برسد.

از قانونمند شدن انتخاب ملی‌پوشان حمایت می‌کنم

جدیدی در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً از قانونمندی انتخاب ملی‌پوشان حمایت می‌کنم، اما به این شرط که این چرخه به قدری منطقی و محکم تدوین شده باشد که کسی نتواند قانون را دور بزند. در واقع در این چرخه نباید نقاط کور وجود داشته باشد تا جای دور زدن قانون گرفته شود و در عوض باید تمام زوایا و ابعادش شفاف و واضح باشد. طوری هم نباشد که قانونی ابلاغ کنیم که بعداً نتوانیم اجرایش کنیم. در مجموع این تفکر را یک تفکر درست می‌دانم و جامعه هم این نوآوری را دوست دارد.

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج