تاریخ خبر : 1400/06/21 , زمان درج خبر :١٣:٠٣

پیام تسلیت معاون امور فرهنگی در پی درگذشت محسن بیدارفر

 

پیام تسلیت معاون امور فرهنگی در پی درگذشت محسن بیدارفر

محسن جوادی، معاون امور فرهنگی در پی درگذشت محسن بیدارفر پژوهشگر متون اسلامی پیام تسلیتی منتشر کرد.

به گزارش اخبارنوین به نقل ازروابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن این پیام آمده است:

بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

«خبر درگذشت عالم فرزانه جناب آقای محسن بیدارفر که عمر خود را در گمنامی صرف احیای میراث ارزشمند اسلامی کرد موجب تاثر و تالم شدید اساتید، طلاب و دانشجویان حکمت و فلسفه شد.

او به نسلی از محققان برجسته ایرانی تعلق داشت که بی‌اعتنا به مال و منال و شهرت و اعتبار،  همه توش و توان خود را صرف پژوهش و تحقیق می‌کردند. تصحیح  علمی و چاپ منقح آثاری مانند المباحثات ابن سینا ، نص النصوص سید حیدر آملی ، شرح منازل السائرين  عبدالرزاق کاشانی ، الجوهر النضید علامه حلی و  نیز ترجمه دقیق آثاری مانند کسر اصنام الجاهلیه ملاصدرا و کلمة الغراء فی تفضیل الزهراء سلام الله علیها،  همواره یاد و خاطر وی را برای اهل معرفت زنده نگه خواهد داشت.

وی از تبار نسلی  از محققان بود که دانش آموزی و دانش گستری را  نه برای نان آوری و نام گستری  بلکه صرفا برای حق جوئی و خدا پرستی دنبال می کردند. از خداوند می خواهیم که بر شمار چنین پژوهشگرانی بیافزاید تا راه درست پژوهش برای دانش پژوهان جوان  در هیاهوی دنیا گرائی گم نشود .

اینجانب ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و علاقه مندان آن مرحوم و دوستداران حکمت و خردمندی و به ویژه میراث گرانبهای اسلامی ایران، برای آن عزیز رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و سلامت آرزو دارم.»

محسن جوادی

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج