تاریخ خبر : 1400/10/29 , زمان درج خبر :١٦:٥٩

دره فرحزاد باید فرحزاد شود

شهردار منطقه2 در ششمین جلسه قرارگاه اجتماعی که  با  هدف برنامه ریزی و هماهنگی بین سازمان ها در احیای محیط طبیعی رود دره فرحزاد برگزارشد، گفت: دره فرحزاد در گذشته به عنوان نقطه فرح بخش شهر شناخته می شد  و بایستی با احیای آن، رود دره به هویت خود بازگردد.

به گزارش اخبارنوین، مهدی صالحی، شهردار منطقه در این نشست که با حضور معاون دادستان و سرپرست ناحیه2،فرماندهان نیروی انتظامی و مدیران و نمایندگان ادارات خدمات رسان برگزار شد ،ضمن ارائه گزارش آخرین اقدامات در خصوص ساماندهی مسائل و آسیب های اجتماعی دره فرحزاد گفت: احیا و ساماندهی رود دره‌ فرحزاد به یکی از اهداف مشترک ارگان‌های مرتبط تبدیل شده است و این مساله نیازمند اهتمام جدی همه نهادها  و مشارکت شهروندان است.

وی با اشاره به اینکه دره فرحزاد نقطه گمشده شهر است،گفت: رود دره فرحزاد یکی ازظرفیت های ارزشمند و با اصالت تهران است که توسعه شهر نشینی ساختار طبیعی و هویت  آن  را تحت تاثیر قرارداده است  .

شهردار منطقه2 به قدمت تاریخی محله فرحزاد و ساکنین محله اشاره کرد و گفت:   بی توجهی به دره فرحزاد و بروز  آسیب های اجتماعی در حاشیه این رود دره  ، محله فرحزاد را نیز به محیطی  به دور از شان ساکنین با اصالت  محله تبدیل کرده است .درهمین راستا مدیریت شهری و سایر دستگاه ها براین باورند که کودکان و آینده سازان این محل نباید شاهد معضلات اجتماعی همچون تجمع افراد معتاد در محله خود باشند و باید محله فرحزاد را به محله ای درخور شان این شهروندان قدیمی تهران تبدیل کرد .

وی احقاق حقوق شهر، شهروندان و ساکنین محله فرحزاد  را از مهم ترین  اهداف طرح احیای رود دره فرحزاد برشمرد و گفت:

رودخانه‌ها یک حریم وبستر دارند و می بایست از هرگونه  آسیب به حریم آن جلوگیری کرد.

شهردار منطقه2 با اشاره به اینکه یکی از حقوق قانونی شهروندان استفاده از فضای‌های بکر شهر  است، عنوان کرد: شهرداری تلاش دارد تا با آماده‌سازی بستر و حریم این رودخانه شرایط را برای استفاده شهروندان  مهیا کند.

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج