تاریخ خبر : 1401/02/16 , زمان درج خبر :١١:٠٧
آزادیخواه:

مجلس از تصمیم دولت برای شفافیت یارانه آرد حمایت می‌کند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مجلس از تصمیم دولت برای شفاف کردن یارانه آرد حمایت می‌کند گفت: در ماجرای گرانی ماکارونی مشخص شد که آرد خریداری شده با ارز ترجیحی سر از کارخانه‌های ماکارونی در می‌آورده است.

به گزارش اخبارنوین،حجت‌الاسلام احد آزادیخواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه مجلس از تصمیم دولت برای حذف یارانه پنهان آرد حمایت می‌کند،  اظهار داشت: حذف یارانه پنهان آرد به معنای حذف یارانه آن نیست بلکه در این فرایند یارانه پنهان به یارانه شفاف تبدیل شده و قرار است این یارانه در اختیار جامعه هدف قرار گیرد.

آزادیخواه ادامه داد: بررسی ها و جمع بندی های ما در دو سال گذشته در کمیسیون کشاورزی مجلس بر این بوده که عمده یارانه تخصیص یافته برای خرید گندم و نهاده‌های دامی حیف و میل شده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس بر همین اساس خاطرنشان کرد: قیمت مرغ در بازار جهانی کیلویی ۱.۷ دلار است، لذا با تخصیص ارز ترجیحی به این نهاده قرار بود مرغ کیلویی ۷۰۰۰ تومان به مردم عرضه شود اما به دلیل مسائل و مشکلات ناشی از تخصیص ارز ترجیحی، مرغ اکنون کیلویی بیش از ۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود و این در حالی است که در مقطعی ۳۴۶۰ واحد تولید مرغ، نهاده تهیه شده با ارز ترجیحی را دریافت می کردند و آن را در بازار آزاد می فروختند و هیچ پروتئینی تحویل نمی دادند.

وی با بیان اینکه گرانی ماکارونی هیچ ربطی به حذف یارانه پنهان آرد ندارد چرا که اساساً از ابتدا بنا نبوده گندم خریداری شده با ارز ترجیحی به کارخانه های تولید ماکارونی تخصیص یابد، گفت: صرفا قرار بوده است که نان مردم از این طریق تامین شود. از این رو در ماجرای گرانی ماکارونی به دنبال حذف ارز و یارانه پنهان آرد، مشخص شد که آرد خریداری شده با ارز ترجیحی سر از کارخانه‌های ماکارونی در می‌آورده است.

آزادیخواه در پایان گفت: دولت و نهادهای نظارتی با قاطعیت با متخلفین در بحث گرانی در بازار برخورد کنند و اجازه سواستفاده از  فضای موجود را ندهند.

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج