تاریخ خبر : 1399/04/07 , زمان درج خبر :١٠:٢٣

کتابخانه‌های آستان قدس رضوی وارد سومین مرحله بازگشایی شدند

کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در سراسر کشور، در سومین گام از بازگشایی، صبح شنبه هفتم تیرماه، فعالیت‌های خود را از 6 ساعت، به 12 ساعت در روز افزایش می دهند.

به گزارش اخبارنوین به نقل از گنجینه رضوی، معاون کتابخانه‌های آستان قدس رضوی از بازگشایی وسیع‌تر کتابخانۀ مرکزی و کتابخانه‌های وابسته به آن از آغاز هفتۀ آینده خبر داد. حسین خسروی اعلام کرد: پیرو درخواست اعضاء، فعالیت کتابخانه‌های آستان قدس رضوی تا ساعت 19 افزایش یافت. وی خاطرنشان کرد: تالارهای کتابخانه‌های مختلف آستان قدس با 50درصد ظرفیت و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت خواهند کرد.

خسروی اظهار داشت: تمامی کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس در مشهد و شهرستان‌ها از روز شنبه هفتم تیرماه، به ساعات کاری خود در روزهای پیش از شیوع ویروس کرونا باز می‌گردند و از ساعت7:15 تا 19 ارائه خدمات خواهند داشت. وی همچنین به بخش‌های مختلف کتابخانۀ مرکزی اشاره کرد و اظهار داشت: تالار محققان، بخش‌های امانت، عضویت، تالارهای قفسه باز، جوانان و نوجوانان کتابخانه مرکزی از ساعت7:15 الی 18:45 فعال خواهند بود.

خسروی در ادامه، از تعطیلی کتابخانه‌های تخصصیِ کتابخانۀ مرکزی خبر داد و افزود: خدمات بخش‌های کودک، نشریات، کلاس‌های آموزشی، نشست‌ها، کارگاه‌ها و سایر فعالیت‌های عمومی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

وی تأکید کرد: لزوم استفاده از ماسك، رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي، اجراي دستورالعمل‌هاي بهداشتي، ادارۀ بخش امانت به صورت بسته و همچنین تغییر چیدمان میز و صندلی‌های سالن‌های مطالعه از جمله اقداماتی است که در این خصوص انجام شده است.

معاون کتابخانه‌های آستان قدس رضوی همچنین سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای را به پرهیز از حضور در کتابخانه‌ها توصیه کرد و گفت: این افراد می‌توانند از طریق کتابخانه دیجیتال از بسیاری از خدمات کتابخانه‌ای بهره‌مند شوند.

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج