تاریخ خبر : 1399/12/02 , زمان درج خبر :١٣:١٨
دکتر محمدرضا کمالی، کارشناس و فعال سیاسی و اقتصادی:

ایران از فرصت سازش‌های آمریکا در برجام استفاده کند

اخبارنوین:دكتر محمد رضا كمالي با داشتن  دانش در زمینه  اقتصادى و سياسي گفت : تولید دانش در هر کشور نشانه توانمندی آن کشور در خصوص درنوردیدن مرزهای علمی نوین بوده و بدون شک تولید دانش یکی از مهمترین فرایندهای مدیریت دانش نیز بحساب می‌آید،  و علوم و فنون هسته‌ای جزو فن‌آوری‌های پیشرفته و برتر در عصر کنونی می‌باشد.

روز پنج شنبه تروئيكاى اروپايى و آمريكا درباره برجام بیانیه ای صادر کردند که در آن اعلام شده واشنگتن آماده  گفتگو با تهران است. همزمان با این بیانیه دولت آمریکا نیز سه چراغ سبز به ایران نشان داد. بر این اساس  واشنگتن درخواست کلید زدن مکانیزم ماشه را پس گرفت و محدودیت‌های تردد علیه دیپلمات‌های ایران را نیز کاهش می‌دهد.  و ويزا براى ايرانيان نيز انجام مى شود همچنین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دعوت اروپا برای مذاکره با ایران را می‌پذیریم.

دكتر محمد رضا كمالي کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی گفت : با توجه به اينكه دولت آمريكا ، پذيرفت است كه به ١+٥ يا همان توافقنامه  برجام ( توافقنامه اي كه قبلا فقط آمريكا از آن خارج شده بود) بازگردد ،و با اشاره به بیانات رهبری معظم انقلاب که "انرژی اتمی ما جنگی نیست و به دنبال بمب اتم نیستیم" تصریح کرد: ضروری است این اظهارات را ملاک قرار دهند و هماهنگی کنند که بیش از این کشور دچار بحران نشود.

دکتر کمالی گفت، با اشاره به سازش های اخیر آمریکا و سیگنال های مثبت رئیس جمهور این کشور به ایران گفت:  مسئولين از فرصت به وجود آمده  استفاده کنند.

وی در ادامه گفت همه مسئولين باید دست در دست هم ، كاري كنند كه سر انجام اين امر مهم به نتيجه برسد و با بازگشت كشورها به برجام تحريم ها لغو شود و در حال حاضر به دليل شرايط و مشكلات به وجود آمده توسط شيوع بيماري كرونا ، احياي برجام به نفع خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت مذاکره و رایزنی ایران با کشورهای 1+5 و ضرورت هماهنگ با اعضای سازمان انرژی اتمی با توجه به تصمیم  ایران برای کاهش نظارت آژانس گفت: نباید به گونه ای عمل کرد که شرایط بدتر شود و ضروری است تا با اتخاذ سیاست صحیح و مذاکره، کشورها را برای بازگشت آمریکا به برجام هماهنگ کرد.

این کارشناس و فعال سیاسی و اقتصادی با اشاره به تشدید تحریم ها و شرایط کشور در دوران کرونا گفت: نباید در بیان اظهارنظر در شرایط فعلی عجله به خرج داد و  باید از بیان مطالب تند و بیراه چه از طرف جناح چپ و راست و چه اصلاح طلب و اصولگرا بیش از پیش پرهیز کرد.

 

نسخه چاپي    ارسال به دوست

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج